Skip to main content

vajina mantarına bitkisel tedavi

VAJİNA MANTARI HASTALIĞINA İYİ GELEN BİTKİLER VE TEDAVİSİ

Vajina mantarı, kaşıntı ve yanma rahatsızlıkları için doktor tedavisinin yanında alternatif tıp bitkisel tedavi yöntemleri de bulunmaktadır.
Vajinal mantar enfeksiyonunun en önemli ve en sık görülen belirtisi özellikle geceleri artan ve huzursuzluk veren kaşıntıdır. Bu kaşıntı özellikle sıcak etkisi ile artar. Hastaların çoğunda dış genital organlarda yanma vardır. İdrar yaparken, idrarın değdiği bölgelerde şiddetli yanma hissi olur ve o bölge kızarır.Bazı hastalarda cinsel ilişki esnasında ağrı ve yanma olabilir. Ağrıdan dolayı kadınlar cinsel ilişkiden kaçınırlar.

Vajina Mantarı Hastalığının Bitkisel Tedavisi:

* Mantar üremesini engellemek için şeker, alkol, çok işlemden geçmiş yiyecekler, rafine edilmiş karbonhidratlar ve günlük yiyeceklerden uzak durun.
* Her gün üç fincana kadar kadifeçiçeği çayı için ve yemeklerde bir miktar sarımsak kullanın.
* Mantara karşı etkili olan bitkileri veya sarımsak, ekinezya, kadifeçiçeği, mirra, mazı ve aloe vera gibi bağışıklığı güçlendirici bitkileri kullanabilirsiniz. Mirra ve mazının, her doz için, suya 10 damla karıştırılarak tentürler halinde alınmaları en iyisidir. Bir Güney Amerika bitkisi olan Lapacho (pau d’arco), kandida mantarı tedavisi için önerilen ve birçok aktarda rahatlıkla bulunabilen bir bitkidir.
Mantar için Doğal Antiseptik :Sarımsak, bakteri ve mantara karşı etkili olan antiseptik özelliği sayesinde 5000 yıldır tıbbi ilaçların içinde kullanılmaktadır. Enfeksiyonla savaşmak ve hazım problemleri için idealdir. Kan kolesterolü değerlerini düşürerek, kalp rahatsızlıklarının riskini azaltır. Doğuda, yaşlılara zayıf sindirim sistemi fonksiyonlarını güçlendirmek için düşük dozlarda sarımsak verilmektedir. İster dişlerini sütün içinde ezin, ister yemeklerde kullanın, ister günde 2 grama kadar olan kapsüller halinde alın. Kokusuz tabletlerden uzak durun çünkü sarımsağın en yararlı parçaları en çok kokan parçalarıdır.

5 thoughts to “vajina mantarına bitkisel tedavi”

  1. Cok rahatsızlıgım var kullanmadıgım ilac kalmadı artık yuruyemez hale geldım nolır yardım edın

  2. Merhaba Gülcan hanım çok geçmiş olsun. Rahim mantarı için iyi gelen bitkileri ve bitki kürlerini bir inceleyin isterseniz http://www.sifalibitkilerinfaydalari.com/rahim-mantarina-iyi-gelen-bitkiler-ve-kullanimi.html brde size karbonat önerebilirim. Çok iyi geldiğini okumuştum. Eczaneden alacağınız karbonatı hem sabaha akşam 1 çay kaşığı sulandırıp içiyorsunuz hemde mantarlı bölgeye pansuman yapıyorsunuz. Uygulayanlar kısa sürede iyileştiğini yazmışlar. Ylnız mutfaktaki karbonat değil mutlaka eczaneden alınan sodyum bikarbonat olması gerekiyor. Acil şifalar dilerim..

  3. benim rahimimde yara ve iltihap var iltihap yanma yapıyor bunun için doktorun verdiği ilaçlardan ayrı ekolarak ne kullana bilirim

  4. merhaba ben aysu benım cok ıdrar cıkma vede yanma oluyor vede rahım agzında kaşintılar oluşmaktadır vede ne yapmam lazımdır acaba cunkı bu sebepten kendım cok rahısız olmaktayım bana ne yapcamı yazarmısız tesekurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir