yeşil kahve ile zayıflama Google

Yeşil Kahve Nedir Faydaları Nelerdir Yeşil Kahve ile Zayıflama

Yeşil kahve bildiğimiz kahveden farklı olarak kavrulmamıştır. Yeşil kahvenin insan sağlığı için pekçok faydaları vardır. Yeşil kahvenin yağ yakma ve zayıflatma özelliği bilinmektedir. Yeşil kahve hem sağlıklı hemde hızlı bir zayıflama sağlar. İsterseniz öncelikle yeşil kahve nedir, yeşil kahvenin faydaları nelerdir, yeşil kahve nasıl kullanılır açıklayalım.

Yeşil Kahve Nedir:

Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmemiştir.

Yeşil Kahve Faydaları:

* İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır ve zayıflatır,
* Bazal metabolizmayı hızlandırır. Kalori yakımını hızlandırır ve klo verme sağlar.
* Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler.
* Enerji verir, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir.
* Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır.
* Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir:

Yeşil kahvenin evde hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kahve cezveye konulduktan sonra 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika demlenmeye bırakılır. Sıcak olarak servis yapılır.

Yeşil Kahve Zararları:

Yeşil kahve son zamanlarda zayıflama ürünü olarak vitrinlerde çok rastlanan ve kullanılan bir üründür. Ancak aşırı kahve tüketimi vücutta su tutulmasına neden olabileceği için yeşil kahve içilen dönemlerde günde en az 2.5 litre su içilmesi gerekmektedir.

Yeşil Kahve Nasıl İçilir:

Yeşil kahve sabah ve akşam olarak günde 2 kez içilebilir. Fazlası zararlı olacaktır. Yeşil kahve içerek zayıflayanların sayısı günden güne artmaktadır. Kullananlar çok memnun kalıyor. Eğer sizde doğal bir yöntem ile zayıflamayı düşünüyorsanız yeşil kahveyi denemenizi öneririz.

4 Comments

 1. sln26 dedi ki:

  merhaba elimde yeşil kahve çekirdeği var öğütülmemiş halde bu şekilde içeblir miyim yoksa öğütmem mi gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim.

 2. güzin hardal dedi ki:

  Merhaba yesil kahve kullanacağım ama toz satılmıyor çekirdekli olarak satılıyor ben bu şekilde yapıp içebilirmiyim yardımlarınız için teşekkür ederim

 3. ezgi dedi ki:

  bendede cekırdegı var ogutulmus bulamadım ve ogutulmuyor ne yapmam lazım bugun ogutulmemıs denedım oyle suyakoydum yesıl suyu cıktı ıctım boyle de olurmu

 4. zuhal dedi ki:

  Aktarcilarda toz halinde bulunuyo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir