Skip to main content

yosun sabunu ne işe yarar

Yosun Sabunu Nedir Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır:

Yosun Sabunu Nedir:

Yosun sabunu deniz yosunundan yapılır. Yosun sabunu cilt için harika bir temizlik ürünüdür. Yosun ile cilt bakımı yapan güzellik salonları, yosunun faydalarını saymakla bitiremiyor. Yosun sabunu da yosun kadar faydalı ve cildiniz için harika bir üründür.

Yosun Sabununun İçeriği:

Yosun sabunu yüksek miktarda protein,mineral ve vitamin ihtiva eder. Kalsiyum,fosfor ve iyot açısından zengindirler. Yosun sabunu A, C, B1, B2, B6, B12, E gibi vitaminleri bünyesinde bulundurur.

Yosun Sabunu Faydaları:

* Yosun sabunu cilt için çok faydalıdır.
* Cildin dengelenmesinde tenin parlamasında çok etkilidir.
* Cilde duruluk ve ferahlık verir.
* Yosunun denizden aldığı mineraller deriyi dinlendirir ve parlaklık kazandırır.
* Yosun sabunu ile banyo yapıldığında ölü deriyi yok eder.
* Yosun sabunu cildin yaşlanmasını önler.
* Yosun sabunu selülit için birebirdir.
* Mineral açısından çok zengindir
* İçindeki yoğun A, B , C ve E vitaminleri kolajen ve ilastin liflerinin oluşumunda etkili olur.
* E vitamini ise cildin yaşlanmasını önler.
* Yosun tuz içerdiğinden antiseptik özellik taşır,bakterilere karşı koruyucudur.

Yosun Sabunu Nasıl Kullanılır:

Ysoun sabunu ile cilt sorunlarınız için düzenli olarak hergün sorunlu olan bölgeyi yıkamalısınız. Günlük yüz temizliğiniz ve banyoda tüm vücut temizliğinde faydalanabilirsiniz. Selülüt için hergün selülitlli bölegeye masaj yapılır ve yıkanır. Deniz yosunlu sabunlarla yıkanılan ciltlerdeki değişimi bir süre sonra farkedeceksiniz.

One thought to “yosun sabunu ne işe yarar”

  1. Benimde cilt sorunum vardı cildim çok yağlı dolayısıyla sivilce siyah nokta ne ararsan vardı artık cildim için bişeyler yapmalıydım cildiyeye randevu aldım ve gittim verdiği ilacı ve losyonu düzenli bir şekilde kullandım fakat hiç bir faydasını görmedim. Baktım olmuyor Kendimce internettr araştırma yaptım ve yosun sabunuyla nette tanıştım yağlı ciltler için öneriliyormuş ertesi gün hemen aktardan 5 tl ye aldım sabah ve akşam yüzümü masaj yaparak yıkadım ve ardından organik rosense gül suyu ile tonikledim 2 haftada cildim bebek gibi oldu çevremdekilerin dikkatini çekmiş olmalı ki ne kadar güzelleşmişsin ne kullanıyorsun diyorlar 🙂 çok şükür artık benimde güzel bir cildim var 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir