Son yıllarda şifalı bitkilerin faydaları konusunda büyük gelişmeler vardır. Tıbbi tedaviye yardımcı tamamlayıcı yada alternatif tıp olarak tanımlanan bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık duyuyoruz. Bitkiler konusunda uzman doktorlar hangi bitki hangi hastalık için nasıl kullanılır açıklıyorlar. Bitkilerin hazırlanışı ve kullanımını anlatan reçetelere kür deniyor. Aynen ilaçların kullanımını anlatan prospektüs gibi bize bitkinin nasıl kullanılacağını yan etkilerini ve etkilerini anlatan kürler var. Bitkisel tedavi kürlerini doğru kişilerden öğrenmek ve en doğru şekliyle uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratıyor. Şifalı bitkiler konusunda eğitim alan doktorlara fitoterapist deniliyor. Bu doktorlar bitki konusunda donanımlı her türlü bilgiyi verebilen kişilerdir. Bir de bitki uzmanlığı olan kişilere herbalist doktor deniliyor. bitkisel tedavi kürlerini Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ömer Coşkun, Erkan Topuz, Ender saraç gibi uzman doktorların açıkladığı bitkisel kürler uzman doktorlar tarafından açıklanan sağlıklı bitki kürleridir. Bitki kürlerinin en iyi şekilde faydalı olması için şifalı bitkilerin de güvenilir bir aktardan alınması önemlidir. Bunun yanında bitkiler doktorlarımızın tarifini verdiği ölçülerde ve tavsiye edildiği şekilde hazırlanmalıdır. Bitkisel tedavi konusunda çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü eğer bitkileri rastgele ve uygun şekilde kullanmazsak fayda yerine zarar verebilir. Birde eğer kronik bir hastalığımız var ise mutlaka doktorumuza sorarak kullanmamız gerekir. Örneğin şeker hastaları, tabs,yon hastaları bitkileri dikkatli kullanmalıdır. Bazı bitkiler tansiyonu yada şekeri yükseltebilir yada düşürebilir. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak şifalıdır. Bu nedenle her duyduğumuzu uygulamak yerine araştırıp irdeleyip bitkisel tedavi kürünü uygulamaya karar vermeliyiz. Sağlıklı günler dileğiyle

yüksek kolestrolü düşüren bitki kürü Google

kolestrole iyi gelen bitkiler

Yüksek Kolastrolü Düşüren Bitkisel Çözüm Kürü:

Çağımızın hastalıklarından biri olan kolestrol, yüksek değerlere ulaştığında insan sağlığını tehtid ediyor. Yüksek kolestrol sorunu için avuç avuç ilaç içmek ve perhiz yapmak zorunda kalanlar için bitkisel önerimiz var. Elbette öncelikle doktora gitmeniz tavsiye edilir. Fakat kolestrolünüzü düşürmek için şifalı bitkilerden takviye almanızda faydalı olacaktır. Opr. Dr. Feridun kunak kolestrolü düşüren bitki kürü tarifi veriyor.

Kolestrolü Düşüren Bitki Kürü Tarifi:

Malzemeler:

* 150 gram zencefil,
* 150 gram zerdaçal,
* 100 gram ısırgan tohumu,
* 100 gram turp tohumu,
* 100 gram keten tohumu,
* 100 gram çörekotu tohumu,
* 1 yemek kaşığı yoğurt,
* 1 kg bal.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bütün bitkileri robottan geçirerek toz haline getirin. Hazırladığınız bu bitki tozu karışımını yoğurdun içine katarak yiyebilirsiniz. Yada şeker hastalığınız yoksa 1 kg. balın içerisine karıştırıp, günde 1 tatlı kaşığı yiyebilirsiniz. En az 21 gün düzenli olarak kulladığınızda kolestrol değerlerinizin normale döndüğünü göreceksiniz.

Popüler Aramalar

Sizde Yorum Gönderin